Je to ideální prostředek pro každého, kdo si není schopen sám stimulovat reflexní plošky. Používá se buď dřevěná bedna či jiná podobná nádoba. Nasype se do ní do výše cca 15 cm vybraný štěrk, tj. kulaté nebo oblé oblázky o průměru od 10 do 30 mm, přičemž podíl průměru 10 mm je asi 60%, průměru 30 mm 20 % a zbytek mezi těmito rozměry. Pro starší nemocné se může bedna opatřit madly. Pro nadlehčování i pro lepší klouzání kamenů po sobě se může do nádoby nalít voda. 

Bedna má velkou výhodu co se týče intenzity masáže.....každý šlape tak, aby bolest byla co nejmenší, tzn. že šetří zanícená, podrážděná a tedy velmi bolestivá místa. Přenášením váhy více tlačí na místa se slabou funkcí, čili je posiluje přesně podle potřeby.

Tím, že se hmotností těla člověk boří do vrstvy kamínků, je prováděna i masáž chodidel z boku, kde jsou reflexní plošky páteře a pohybového systému vůbec. Důležitá je doba přešlapování. Nedodržením určené doby si můžeme přivodit řadu nepříjemných potíží, které neublíží, ale znepříjemní nám den. Jedná se hlavně o vyčištění zažívacího traktu s nuceným trávením veškerého času na sociálním zařízení. Časový postup je následující: 1.den....0,5 minuty, 2. den...1 minuta, 3. den...1,5 minuty atd., denně 0,5 minuty přidávat až do 10 minut. Jakmile začne být při šlapání nebo těsně po něm nevolno, nelze dále masážní dobu zvyšovat. Je třeba se vrátit na čas minulého dne. U starších lidí tato kúra trvá cca 2 měsíce. Jakmile nemocný dosáhne oněch 10 minut šlapání, dosáhl maxima.