Jmenuji se Simona Scholzová, reflexní terapií se zabývám od roku 2008, kdy jsem si koupila první knihy od našich, dle mého mínění, nejlepších terapeutů současnosti, manželů Patakyových. Postupně jsem přidávala znalosti a zkušenosti z knih průkopníka této metody, Ing. Jiřího Janči. Fascinovala mne jednoduchost a dostupnost této metody, kterou jsem nejdříve aplikovala na sobě, své rodině, známých.....po nějakém čase ve mně dozrálo rozhodnutí, zúčastnit se kurzu reflexní terapie, který pořádají právě manželé Patakyovi a protože ve mně absolvování zanechalo skvělý pocit, přihlásila jsem se i do jejich školy reflexní terapie pořádanou v Jesenici u Prahy. Ukončení školy upevnilo mé dosavadní znalosti, které je třeba neustále doplňovat novými a novými poznatky získanými praxí. Od ledna 2016 pomáhám jako reflexní terapeut lidem ve svém nově otevřeném studiu. Dlouho jsem přemýšlela nad pojmenováním, až zvítězil název Nirvana.

    V buddhismu znamená výraz "nirvana" stav konečného vysvobození z koloběhu života, přeneseně by se dal chápat jako blaženost, uspokojení......Zastávám názor, že lidské tělo je dokonalý "stroj", ve kterém všechno souvisí se vším, nic není v těle zbytečné....a většinou přijdeme na svět právě takoví.....čistí, dokonalí, ale životní poutí, která leckdy není lehká, se dostaneme do spirály událostí, tlaků na naše JÁ, a sejdeme na špatnou životní cestu. Potom přichází nemoc, zdravotní problémy a dokud si člověk sám všechno v sobě neujasní, nesrovná, neudělá ten krok na tu správnou cestu, nedá tělu šanci, nepomůže mu ten sebelepší lékař.

 

   V tom právě tkví kouzlo reflexní terapie, reflexní diagnostiky, že pomůže najít ten základ problémů a potom záleží už na samotném člověku, jestli chce využít pomoc a něco změnit, jestli v sobě najde odhodlání, odpovědnost a vrátí se zpátky......v tom já vidím tu ...."nirvánu"