Reflexní terapie je jednou z mnoha metod alternativní medicíny, která se začíná těšit velké oblibě, pro svůj ucelený účinek na člověka. Je to metoda stará 5000 let, o místě vzniku se vedou spory, někdo tvrdí, že vznikla v Číně, někdo za místo vzniku považuje Egypt, Indii. Používání reflexní terapie můžeme vidět např. na malbách stěn hrobky v Saqqaře, jižně od Káhiry asi z roku 2330 před Kristem. Reflexní terapii využívají i severoameričtí Indiáni žijící dnes již v rezervacích.

 
REFLEXNÍ DIAGNOSTIKA
Tato metoda vychází z poznání, že na periferiích lidského těla se odráží celé tělo se svými orgány. Nejvíce se pro účely diagnostiky využívají chodidla a nárty. Každý orgán v těle má na noze tzv. reflexní plošku, které se využívá při diagnostice a následně i pro léčení. Uvedené plošky jsou energeticky a nervově spojeny s odpovídajícími orgány lidského těla. Zkušený terapeut dokáže na bosých chodidlech rozpoznat co nás trápí nebo co by mohlo trápit v budoucnu.
 
Diagnózu terapeut stanoví dle míry bolestivosti jednotlivých plošek. Stlačováním terapeut vysílá energetické a léčivé impulzy zpět k nemocným orgánům. Cílem reflexní terapie je obnovení toku životní energie v těle člověka. Výhoda této metody spočívá v tom, že pracuje s tělem komplexně a zároveň respektuje zákonitosti a vztahy jeho fungování.
 
ÚČINKY REFLEXNÍ TERAPIE
Účinky této metody přinášejí trvalé uzdravení bez vedlejších účinků. Reflexní terapií lze výrazně ovlivnit činnost imunitního, lymfatického systému, látkové výměny, zmírnit či odstranit bolesti zad a krční páteře. Je možno ji použít u řady běžných i chronických nemocí, zažívacích problémů, migrény, neplodnosti, ale i při stresu, příznivě ovlivňuje i psychiku. Pokud se člověk podrobí této terapii preventivně, včas se dozví o varovných signálech těla ještě před vypuknutím choroby.