K nejčastějším příznakům patří gynekologické výtoky, svědění konečníku, šupinaté ekzémy, nadýmání, zápach z úst. Dalšími projevy přemnožených kvasinek, plísní či bakterií jsou časté bolesti hlavy spojené s pocitem nevolnosti, tvorba lupů nebo naopak mastící se pokožka hlavy, bolesti kloubů, neodolatelná chuť na sladké, pálení a svědění kůže, suché dlaně, hluboké boláky, akné, plísně na kůži a nehtech, pachuť v ústech, záněty dásní, světlý jazyk, nadýmání, průjmy, vředové záněty střeva, chronická onemocnění ledvin, nesnášenlivost alkoholu, pálení, svědění a slzení očí, svědění v nose, puchýřky, chronická rýma, ušní záněty s hnisavými výtoky, silné svědění pohlavních orgánů, záněty močového měchýře a vaječníků, pokles sexuální touhy, zduřelé uzliny, imunitní poruchy, opakované záněty, alergie na potraviny, zimomřivost, noční pocení, otoky, poruchy koncentrace, apatie, nespavost, deprese, chronická únava.

Kvasinky patří do říše hub a za normálních okolností žijí v lidském těle v symbiotickém vztahu. Díky přehnanému používání antibiotik, umělých hormonů včetně antikoncepce, nejrůznějších chemikálií a celkovému odklonu od přírody se tento křehký vztah narušil a došlo k dysbióze. V přírodě mají houby funkci dekompozitorů - rozkládají mrtvá těla.....naše těla jsou očividně " rozkládána " ještě za živa. Antibiotika dysbiózu jen zhoršují. Prakticky jedinou šancí je srovnat přemnožené stavy kvasinek za pomoci fungicidních prostředků a obnovit přátelské vazby přechodem na čistou stravu a pozitivní přístup k životu. 

Kvasinkám prospívá kyselé prostředí našeho těla, takže chceme-li se zbavit kvasinek, měli bychom omezit konzumaci cukru, bílé mouky, mléka a mléčných výrobků, ztužených tuků, konzerv, pečiva, tropického ovoce,.......

Hlavním základem léčby je podávání přírodních fungicidních látek. K těm patří česnek, cibule, karabinec, levandule, lichořeřišnice, červené lapacho, Tea Tree Oil, elixír Fungilen ( v něm obsažené bylinky a penízovka mají svou inteligenci a na rozdíl od klasických antibiotik ničí pouze nepřátelské mikroorganismy ), Ferzym......

Pokud je léčba kandidózy účinná, může se krátkodobě objevit vyrážka, průjem, bolesti  hlavy či stav podobný opilosti. Jedná se o tzv. Herxheimer-Jarischovu reakci, kdy tělo reaguje na toxické  látky z rozpadajících se těl kvasinek. Těmto reakcím lze předejít pitným režimem, je nutné vypít nejméně dva litry tekutin. Dobré je i pravidelně odkyselovat tělo pomocí jedné lžičky jedlé sody rozpuštěné ve sklenici vody.